• 02191070097
 • 09155039599
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • Sat - Thr 8:00 - 16:00

سیستم اطفاء حریق FM200

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک FM200 یک سیستم اطفاء حریق و مهار آتش بدون رنگ و دوستدار محیط زیست می باشد که کاملا نارسانا و بی خطر برای انسان است.

سیستم اطفاء حریق FM200 معمولا از طریق جذب گرما، آتش را خاموش می کند، بنابراین اطفاء حریق در کمترین زمان و با بیشترین صرفه جویی انجام می گیرد. این سیستم بعنوان یک سیستم اطفاء حریق کارآمد و مطمئن در سرتاسر جهان مورد تائید بوده و بیش از صد ها هزار سیلندر اطفاء حریق Fm200 در بیش از 70 کشور نصب شده است.

شرکت تارنمای طلایی با حدود 2 دهه تجربه در زمینه سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک FM200 و با تجربه تامین،طراحی و نصب بیش از 500 پروژه ملی و بین المللی در این زمینه آمادگی ارائه خدمات به کلیه کارفرماهای محترم را دارد.

اطفا حریق FM200 شامل اجزاء و لوازم جانبی ذیل می باشد :

قطعات ذخیره سازی FM200 :

قطعات ذخیره سازی گاز FM200 شامل سیلندر های مونتاژ شده می باشد که حاوی عامل شیمیایی FM200 و براکت یا نگهدارنده سیلندر که سیلندر مونتاژ شده را در یک محیط بصورت امن ثابت نگه میدارند می باشد.

سیلندر معمولا به رنگ قرمز بوده و قطعاتی ماننده شیر برقی ، گیج فشار، ولو و .... بر روی سیلندر مونتاژ می شوند.

قطعات توزیع FM200 :

قطعات توزیع گاز FM200 شامل نازل های تخلیه می باشند که از طریق آن ها گاز اطفا کننده FM200 توسط لوله های تعبیه شده وارد محیط تحت پوشش می شوند. لوله ها رابطی بین نازل و سیلندر FM200 می باشند.

قطعات Trim :

این قطعات مکمل نصب سیستم اطفا حریق Fm200 می باشند و شامل اتصالات، گیج فشار، سوئیچ کنترل فشار کم، شیر برقی و سوپاپ دستی می باشند.

قطعات مدیریت سیلندر های Slave :

این قطعات شامل شیر فعالساز پنوماتیک ، چک ولو، سیستم چک دریچه ورودی، شلنگ فشار قوی، و اتصالات مورد نیاز برای مدیریت بانک سیلندر می باشد.

اجزاء تکمیلی :

این اجزاء عبارتند از : سوئیچ فشار تخلیه و چک ولو منیفولد. این تجهیزات پیکربنی چند سیلندر را تکمیل کرده و سیستم را نهایی میکنند.

کنترل پنل :

این دستکاه وضعیت فعال سازهای الکتریکی، دتکتور ها ، دستگاه های هشدار دهنده ، فشار سیلندر و شستی های فعال سازی یا جلوگیری از فعال سازی را مدیریت و مانیتور می کنند. تمام تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی می بایست برای عملیاتی شدن به کنترل پنل متصل شوند.

دستگاه های ایرسمپلینگ یا دستگاه های اعلام حریق زودهنگام :

این دستگاه ها به همراه شستی های تخلیه و عدم تخلیه دستی کارایی سیستم را به حداکثر رسانده و باعث می شوند بیشترین مدیریت را بر روی سیستم و اطفاء حریق داشته باشیم.

شرح تجهیزات

سیستم اطفاء حریق FM200 می بایست طوری طراحی و اجرا شود که حداکثر در 10 ثانیه در محیط تحت پوشش تخلیه گردد تا بهترین عملکرد را داشته باشد. این سیستم بطور یکنواخت در سراسر منطقه حفاظت شده پخش می شود که میزان غلظت آن بر اساس استاندارد NFPA2001 سنجیده میشود.

لیست سیلندر ها و میزان حداقل و حداکقر گازی که میتواند در آن ها شارژ شود بسته به نوع تولید کننده متفاوت می باشد و معمولا تولید کننده های مختلف همراه با سیلندر تولیدی لیستی را جهت طراحی ارائه می دهند.

ماهیت شیمیایی گاز Fm200

گاز FM200 یا HFC227ea از ذرات کربن، فلورین و هیدروژن تشکیل شده است ( CF3CHFCF3 – Heptafluoropropane ) . مکانیزم اولیه اطفا حریق FM200 جذب حرارت می باشد با یک مکانیزم ثانویه که شیماییی می باشد و بصورت تجزیه حرارتی FM200 در شعله است.

سیستم اطفاء حریق FM200 هیچ پسماندی از خود بجای نذاشته و برای محیط هایی که عامل انسانی در آن رفت و آمد دارد ایمن می باشد.

بیشتر فلزات از جمله آلومینیوم ، برنج، فولاد، چدن، سرب، فولاد ضد زنگ و مس و همچنین لاستیک، پلاستیک و قطعات الکترونیکی کاملا در مقابل FM200 ایمن می باشند.

ملاحضات ایمنی

اگرچه اداره حفاظت از محیط زیست آمریکا یا EPA سیستم اطفاء حریق FM200 را بعنوان جایگزین مناسب برای محیط های اشغال شده در نظر  گرفته است اما SNAP و استاندارد NFPA 2001 دستور العمل های ذیل را در صورت قرار گرفتن انسان در معرض گاز FM200 بیان کرده است :

·       تخلیه گاز FM200 در محیط تحت پوشش ممکن است باعث کاهش دید برای یک دوره زمانی کوتاه شود. علاوه بر این در صورت برخورد مایع یا بخار ناشی از تخلیه گاز FM200 با پوست ممکن است باعث یخ زدگی بافت پوست بدن انسان گردد.

·       هنگامی که گاز FM200 در معرض دمای بیش از 700 درچه سانتیگراد قرار گیرد باعث تولید HF ( اسید) میشود . بنابراین سیستم های FM200 برای کاهش مقدار HF تشکیل شده باید در کمتر از 10 ثانیه تخلیه گردند.

·       قبل از استفاده از گاز FM200 می بایست MSDS محصول بصورت کامل مطالعه گردد که در بخش دانلود های سایت قرار داده شده است.

·       سیلندر حاوی گاز FM200 باید با دقت مهار شده باشد. دستگاه ایمنی ضد ضربه باید همیشه در محل قرار گیرد حتی زمانی که سیلندر به خروجی متصل نیست و یا محدود شده است.

موارد استفاده

 • تجهیزات مخابراتی و کامپیوتری
 • اتاق های سرور و دیتاسنتر ها
 • اتاق های کنترل و مانیتورینگ
 • موزه ها
 • مخازن نگهداری آثار تاریخی
 • گالری های هنری
 • تجهیزات پزشکی و دارویی
 • تجهیزات ضبط و ذخیره سازی
 • و ....


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید