• 02191070097
  • 09155039599
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • Sat - Thr 8:00 - 16:00

 اطفا حریق گازی MX200 مینی مکس(Minimax)

سیستم اطفای حریق MX200 جهت محار آتش از گاز HFC-227ea استفاده می کند.این سیستم جهت محافظت از تجهیزات الکتریکی و مکان هایی که مجهز به تجهیزات الکترونیکی می باشند ، بسیار توصیه می شود. کمپانی Minimax این محصول را به عنوان راه حلی مقرون به صرفه جهت اطفای حریق اتاق هایی با سایز کوچک یا متوسط پیشنهاد می دهد. سیستم اطفا حریق MX200 به صورت تک زون، جهت تحت پوشش قرار دادن یک ناحیه و سیستم چند زون، جهت اطفا حریق دو یا چند ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سیستم اطفا حریق تک زون :

معمولا جهت استفاده در اتاق هایی با سایز کوچک ، استفاده از یک سیلندر جهت اطفا حریق کافی می باشد و برای اتاق هایی با سایز بزرگ تر پیشنهاد می شود که از چند سیلندر جهت اطفای حریق استفاده گردد.

 

دتکتورهای دود به طور مداوم زون های اطفا حریق را مانیتور می کنند و به محض تشخیص وقوع حریق سیگنال مورد نظر را به کنترل پنل ارسال می کنند.

 

در سیستم اطفا حریق تک زون که از یک سیلندر جهت اطفا استفاده می شود ، به دستور کنترل پنل به منظور آزاد سازی گاز درون کپسول ، شیر برقی باز می شود و اطفای حریق صورت می گیرد. اما در رابطه با سیستم هایی که چند کپسول جهت اطفای حریق دارند،ابتدا اولین کپسول به صورت الکتریکی فعال می شود و سپس از طریق پشته نیتروژن در کپسول اول ، بقیه کپسول ها تحریک و به ترتیب تخلیه می شوند و دقیقا در همین لحظه حریق توسط کنترل پنل تشخیص داده شده و آژیر فلاشرها فعال می شوند و به موجب آن افراد حاضر در محل باید مکان را ترک نمایند .در همین هنگام سیگنال نیز به صورت دائم و متوالی منتقل می شود و پس از اتمام زمان هشدار ( که از قبل تعیین می شود) پروسه اطفا حریق آغاز می شود.

سیستم اطفا حریق چند زون:

کارکرد سیستم های چند زون بسیار شبیه به سیستم های تک زون می باشد تنها با این تفاوت که در سیستم های چند زون ، اطفای حریق تمامی نواحی و مکان های موجود صورت می گیرد.

 

موارد استفاده سیستم اطفا حریق MX200 مینی مکس(Minimax) :

 

1: اتاق های سرور

 

2:اتاق های بایگانی

 

3:تجهیزات ارتباط از راه دور

 

4:اتاق ها و ایستگاه های مانیتورینگ

 

5:اتاق های برق و سوییچ