شما اینجا هستید: خانه تائیدیه UL

استاندارد UL

تائیدیه UL

ULمخفف Under Writers Laboratories می باشد که یک سازمان مستقل بین‌المللی صادرکننده مجوز مخصوص محصولات ایمنی است. دفتر مرکزی این شرکت آمریکایی که درسال 1894 تاسیس شده است، شهر North Brook Illinoise بوده و کار خود را در سال 1905 با ارائه تأئیدیه برای خاموش‌کننده‌های دستی آغاز نمود. هم اکنون با دارا بودن بیش از 64 آزمایشگاه تست و صدور گواهینامه‌های تضمین و تأئید محصول در زمینه‌های مشابه ایمنی نظیر کیفیت آب، ایمنی غذا، مواد پرخطر و تست‌های عملیاتی میزان تحمل آلایندگی محیط زیست فعالیت دارد UL . باتوجه به استانداردها و روش‌های تست، بصورت اختصاصی بر روی محصولات، مواد اولیه، قطعات، مونتاژ و تولید وسائل و تجهیزات مربوط به محصولات ایمنی اقدام می‌کند. ازدیگر فعالیت‌های این سازمان، ارزیابی و تضمین کارایی پروسه تجارت شرکت‌ها براساس برنامه ثبت‌شده سیستم مدیریتی آنها است.(تارنمای طلایی )همچنین  ULدر زمینه بهداشت محیط، وظیفه ارزیابی و تضمین کیفیت آب‌های شرب و پاک را در آزمایشگاه‌های خود که در South Bend ایالت ایندیانا واقع است، برعهده دارد.UL یکی از تست‌کننده‌های مورد تأئید سازمان ایمنی و بهداشت حرفه ‌ای آمریکا OSHAاست که در زمره سازمان‌های استاندارد قرار دارد.UL با 120 مرکز خدمات بازرسی، در سال 2008 دارای 6808 نفر پرسنل بوده و در 98 کشور جهان دارای اعتباری بین‌المللی است.

درواقع UL به‌صورت علمی در پنج زمینه تخصصی؛ محصولات ایمنی، محیط زیست، بهداشت و حیات و همچنین خدمات تحقیق دانشگاهی فعالیت می‌کند. کلیه این خدمات درجهت ایجاد اعتماد و اطمینان خاطر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌باشد. برخی اقدامات ULدرسال 2009 به شرح زیر بوده است:

   20 میلیارد مارک UL برروی محصولات قرار گرفته است.

   66149 تولیدکننده، گواهینامه تولید دریافت کردند.

   84994 ارزیابی محصول انجام شد.

   570088 خدمت بازرسی ارائه شد.

   19597 نوع محصول ارزیابی شده‌اند.

همچنین ULبا دارا بودن 120 مرکز خدمات بازرسی، از 102 کشور جهان مشتری دارد که 5/1 میلیارد نفر از مصرف‌کنندگان محصولات تحت تائید UL در آسیا، اروپا و شمال آفریقا هستند.

   1420 استاندارد منتشر نموده است که تدوین 1122 استاندارد توسط UL  و 298 استاندارد توسط ULC انجام یافته است.

ULCیکی از شعبه‌هایUL درکانادا می‌باشد که اعتبار آن توسط سازمان مشاوران استاندارد کانادا دارای تأیید است. روی محصولاتی که توسط اين شعبه تأئید می‌شوند، نشانULCدرج می‌شود. این موسسه همچنين با موسسات استاندارد دیگری نظیر:

EC,ISO,SCC(Standard Council of Canada) و همچنین Canadian Codes Center همکاری و مشارکت دارد.