اطفا حریق وایکینگ Viking

اطفا حریق گازی Viking

 برای شرکت هایی که باید از بالاترین سطح امنیت اطلاعات خود اطمینان حاصل کنند ، دستیابی به این اطمینان نوعی تلاش برای بقا تلقی می شود.

در دیتا سنتر ها که رک های با طراحی مجتمع و کمپکت وجود دارد، بارهای حرارتی بالا می تواند در بدترین حالت به وقوع حریق بیانجامد.

سیستم های حفاظن ار حریق ONEU ، در این شرایط بهترین و بهینه ترین حفاظت و ایمنی را فراهم می نمایند.این تجهیزات با طراحی نوآورانه ای که دارند ، به کمترین فضا جهت عملکرد و نصب احتیاج دارند.

تشخیص حریق بسیار حساس و عملیات اطفا بدون بر جای گذاری پسماند از ویژگی های سیستم ONEU می باشد که به طور اختصاصی برای نصب در داخل رک های سرور طراحی گردیده اند.

سطح بالایی از امنیت اطلاعات توسط این سیستم تضمین می گردد.سیستم ONEU انعطاف پذیری بالایی را به خاطر قابلیت ارتقا ماژولار دارا می باشد.

در یک مدت زمان یکسان ، سیستم ONEU از لحاظ عملکرد ، کیفیت و قابلیت اطمینان در مقایسه با سیستم هایی که فضای بیشتری به خود اختصاص می دهند ، کاملا برابری می کند.

اطفا حریق گازی وایکینگ Viking

دریافت کاتالوگ

سیستم های حفاظت ار حریق ONEU حداکثر بالاترین سطح ایمنی تجهیزات حتی در شرایط اتصال کوتاه ، اضافه بار ، اضافه دما و یا نقص فنی را که موجب رخداد حریق می شوند را ارائه می کننداین سیستم همچنین برای حفاظت از مفاهیمی مانند موارد زیر ایده آل می باشد :

 •   فن آوری سرور و شبکه ، که دسترس پذیری دائمی اطلاعات را در یک کمپانی امکان پذیر می کنند.
 •   کنترل تولید ، که فرآیند تولید را مانیتور می کنند.
 •   عملیات مخابراتی ، که ارتباطی بدون خطا را برای کمپانی فراهم می آورد.
 •   تمام نسخه های سیستم حفاظت از حریق ONEU تست شده و دارای تاییدیه ی VDS می باشند.

سیستم اکتیو اطفا حریق ONEU ، تجهیزاتی مستقل به منظور تشخیص و اطفا حریق در رک های بسته ی IT می باشند.این سیستم ها به راحتی قابل نصب در یکی از سه اسلات بالایی رک های IT می باشند.

سیستم اطفا حریق گازی ONEu وایکینگ Viking

هر دستگاه حفاظت از حریق ONEU شامل مواردی از قبیل تجهیزات زیر می شود:

 •   ماژول دتکتور دود استنشاقی
 •   ماژول اطفا حریق Novec 1230
 •   ماژول منبع تفذیه
 •   قطعات کنترلی و تشخیص الکترونیکی
 •   ارتباطات خروجی برای تجهیزات آلارم
 •   کنتاکت هایی برای قطع کردن مدار قدرت
 •   صفحه نمایش و کنترل پنل کاربر پسند

ماژول کشف دود استنشاقی

این ماژول به طور مداوم هوای داخل رک ها را مکش نموده و آن را برای یافتن ذرات دود آنالیز می نماید. به طور پیش فرض این ماژول دارای دو سنسور دود بسیار حساس می باشد که قابلیت تنظیم حساسیت آنها وجود دارد.

ماژول اطفا حریق Novec 1230

این ماژول حاوی یک مخزن مقاوم در برابر فشار فلزی می باشد که حاوی ماده اطفا Novec 1230 مگانیزم تخلیه با یک شیر و یک کارتریج گازی به عنوان محرک و کنترلر نشت ماده ی اطفا در یک نازل اطفا می باشد.

در طول فرآیند اطفا ، کارتریج گازی محرک باز شده و ماده ی مایع اطفا تخلیه می گردد.ساختار هندسی خاص نازل این قابلیت را می دهد تا ماده ی اطفا به طور کامل فضای داخل رک را پوشش دهد.لذا پس از تخلیه ، حریق بدون بر جای ماندن پسماند اطفا می گردد.

منبع تغذیه و سیستم کنترل

ماژول منبع تغذیه شامل واحد منبع تغذیه و باتری هایی قابل شارژ برای تغذیه در شرایط اضطراری می باشد که حداکثر می تواند تا 4 ساعت سیستم را روشن نگه دارد.(در هنگام قطعی جریان برق)

تجهیزات الکترونیکی کشف و کنترل به طور مداوم سنسورهای دود و ماژول های دیگر را برای اطمینان ار عملکرد صحیح آنها مانیتور می کنند.این قابلیت در سیستم ONEU وجود دارد که بتوان به صورت دستی نیز اطفا حریق آن را فعال نمود.

LCD دو خطی و 6 عدد LED دیگر نشان دهنده ی وضعیت سیستم ONEU می باشند.

این سیستم همچنین قابلیت مجتمع شدن به صورت شبکه با امکانات ارسال SMS یا ایمیل را دارا می باشد.

ساختار سیستم اطفا اکتیو ONEU

ساختار سیستم اطفا حریق ONEU وایکینگ

خانواده محصولات ONEU

سیستم های کشف دود استنشاقی ONEU DD و اطفا حریق ONEU ED ، خانواده ی سیستم حفاظت از حریق ONEU را تشکیل می دهند.این سیستم ها نیز همانطور که گفته شد قابلیت نصب رو رک های سرور را دارا می باشد.

سیستم ترکیبی

بسته به نیاز هر سازمان سری محصولات ONEU می توانند در نیاز های متفاوت بکار گرفته شوند.حداکثر 5 واحد از سیستم های ONEU قابلیت اتصال به یکدیگر جهت مانیتورینگ رک های بهم پیوسته را دارا می باشند.به این معنا که یک سیستم حفاظت ار حریق ONEU یا یک سیستم کشف دود استنشاقی می تواند تا حداکثر چهار سیستم اطفا حریق ONEU ED را در هنگام حریق کنترل و مانیتور نمایند.

علت های زیادی برای انتخاب سیستم ONEU کمپانی وایکینگ (Viking) جهت حفاظت از حریق وجود دارد .

 •   این سیستم بالاترین سطح ایمنی تجهیزات بدون بر جای گذاشتن پسماند را تضمین می کند.
 •   قابلیت نصب در یکی از اسلات های رک و بدون نیاز به اشتغال فضای زیاد.
 •   دارای تاییدیه VDS
 •   رنج وسیعی از کاربردها

برای اطلاعات بیشتر با شرکت تارنمای طلایی نماینده انحصاری Viking در ایران تماس حاصل فرمایید.

دفتر تهران : 22369188-021 و 22369243-021

دفتر مشهد : 3-38480541-051